Müslümanın Haleti-Ruhiyesi
Değerli köylülerim ;
Kitabimiz Kuranı kerim'e baktığımız zaman karşımıza çıkan gerçek tamda bizi tarif ediyor. Zira ayeti kerimede insanın başına gelenler kendi elleriyle yaptıklarındandır, buyruluyor. Çok güzel bir deyimimiz var. Azan belayı dileyen Mevlayı bulur. Gerçekler acıda olsa söylenmelidir.
 

Hayırlı bir ümmet olmak için iyilikleri emredip kötülüklerden sakınmak herkesin görevidir. Memleketimiz çok önemli dönemlerden geçiyor. Demokrasi dedikleri aslı faslı olmayan hala çoğunluğun değil azınlığın haklarını gözete çarpık bir sistemin içinde tabir caizse odun ateşinde kavruluyoruz.
Gerçek demokrasiye kimsenin lafı olmaz. Son seçimde bir kez daha gördük vekillerin sayısı oy çokluğuna göre değil eski bozuk düzenin kurallarına göre dağıtım yapıldı.

Halifelik sistemi gelmeden müslümanlara ve insanlığa huzur gelmeyecektir. İnsanlar şimdi mutlu olmak için sistem arayışı içindeler. Halbuki bizim ceddimiz asırlardır bunu denemiş ve bütün beşeriyet mutlu bir hayat yaşamıştır.

Asrı saadet diyoruz ne demek ? Mutluluk asrı Peygamberimiz ve onun ashabının yaşadığı dönem. Başkanlık sistemiyle falan vakit geçirmeye gerek yok. Referansı islam olan ecdadımızın yaşadığı ve yaşattığı islam hukukunun hakim olduğu bir kurallar topluluğu acil ve şiddetle ihtiyaçtır. Artık bunu dillendirmenin zamanı gelmiştir. Hak gelince batıl zail olacaktır. Eğer bu uygulanmazsa
kötü günler kapımızdadır. Çok yakınımızdaki islam ülkelerinde olduğu gibi.

Müslümanın ibadetini yapması için hiç bir engel kalmamıştır. Sebeb olanlardan Allah razı olsun. Bu atmosferin devam etmesi için herşeyi devletten beklemenin yanlış olduğunu anladık. Bu ümmeti kurtarmak için bir kaç kişinin kefen giymesiyle parazit bir hayat yaşamak Müslümana yakışmaz..
 

Çok acı ama söylemek zorundayız. Biz işimize geldiği gibi yaşayamaya devam edersek unutmayalımki biriktirdiğimiz malları kullanmadan ya vatanımızdan çıkarılacağız yada başkalarına ganimet olarak kalacak. Allah muhafaza aklımızı başımıza toplayalım hızlı bir şekilde hayırlı bir nesil yetiştirmenin gayreti içinde olalım.
 

Herkes şahsi ihtiraslarını bir kenara bırakmalı Allah rızası için vatanı ve milleti için canıyla malıyla cihat etmelidir. İslami eğitim için bir asırdır beklediğimiz ortamı yakalamıştık ama dünya sevgisi marka müslümanlığı , itikadı zayıflık bizi bu hale getirdi. Unutmayalımki en iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Milli ve manevi değerlerine bağlı ehli sünnet inancına sahip nesillerden yetiştirmek
herkesin boynunun borcudur. Vah vahların tah tahların hiç bir faydası olmayacaktır.

Hadisi şerifde Efendimiz S.a.v kişi sevdiği ile beraberdir buyuruyor. Dünyada kimi seviyorsak ahirettede onunla beraber olacağız. Beş vakit namazla beraber nafileleri kılsak 50 defada haccada gitsek Allahın sevmediği kullarla beraber olmuşsan Vallahi yaptığın hiç bir ibadetin Allah nazarında kıymeti yoktur. Çünkü itikadı düzgün olmayan ameli batıldır beyhudedir.
Allah yar ve yardımcınız olsun.

Emekli İmam-Hatip

Gönderen Davut ÇUKURKAVAK 004
Gönderilme tarihi 30/06/2015
Facebook'ta Paylaş