Teröre lanet, teröriste idam
 
 
79 milyon tek yürek, tek bayrak ve tek milletiz biz. Hala bunu anlamak istemeyenlere inatla ve de ısrarla anlatmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin bir ferdi olarak üzerimize düşeni yapmak vatan borcudur, namus borcudur.

En son İstanbul'da meydana gelen haince planlanmış patlama sonrası 44 polis ve sivil şehit olurken 156 kişide yaralandı. Terörü kınamak, lanetlemek yerine artık çözüm bulmanın zamanı geldi de geçiyor bile.

Hayatının baharında gencecik fidanlar hiçbir suçları olmadığı halde, teröristlerin vahşi saldırılarıyla şehit ediliyor ve ardında bıraktıkları gözü yaşlı evlatları, eşleri ve anaları içinse ölümden daha acı bir hayat onları bekliyor.

Bu gözü dönmüş katiller için, ölenlerin kim olduğu değil, ne kadar çok insan öldürdükleri, ne kadar çok ses getirdikleri önemli. Biz istersek İstanbul'un göbeğinde de, en doğuda da istediğimizi yaparız diyorlar. Onların istedikleri olmayınca terör yoluyla bu milleti, bu iktidarı alçakça saldırılarıyla dize getirmeyi amaçlıyorlar maalesef.

Bu ülkede başkanlık sistemini istemiyorlar, aslında baş istemiyorlar, çok başlılık her zaman işlerine geliyor çünkü. Güçlü bir Türkiye’nin varlığını iyice hissettikleri için olanca kahpelikleriyle saldırıyorlar. Artık milletin uyandığının çok iyi farkındalar ve bunun hazımsızlığı kor gibi içlerine oturmuş durumda. Daha da oturacak ve bu kor ateş onların sonu olacaktır inşallah.

Kanlarını toprağa döktükleri vatan evlatlarının ahı, alçakları hem bu dünyada, hem de ebedi alemde rahat bırakmayacaktır. Şehit edilen çevik kuvvet polislerinin her birinin isimleri yeni doğan bebeklere verilmeli, hatta mümkünse saçma sapan cadde, sokak isimleri şehitlerimizin isimleriyle değiştirilmelidir.

İstanbul'da terör saldırısında şehit olan polislerimizden Metin Düzgün, Emre Horoz ve Oğuzhan Duyar Konya’da son yolculuklarına uğurlandı. Allah rahmet eylesin, ailelerine sabır versin. Bu saldırıda payı olanların da Rabbim tez zamanda cezalarını versin.

Yetkililer artık duyun bu insanların sesini, terörü kınamak yerine bir şeyler yapın, terör suçlarının cezasını ağırlaştırın mesela. Orada şehit edilenler sizin yakınlarınız olsa yine aynı tepkiyi mi vereceksiniz? Yoksa bir an önce idam cezasının çıkarılması için meclise önerge mi vereceksiniz? Daha kaç günahsız beden bu canilerin kurbanı olacak Allah aşkına söyleyin?

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Ben devlete millete kurşun sıkanlara değil, ben okumak istiyorum diyenlere af istiyorum” dediği gibi, biz de bu ülkenin ekmeğini yiyerek ihanet edenlerin en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz? Şehitlerimizin kanları yerde kalmasın yeter.
.

13/12/2016 
Nurten YILDIZ 

Gönderen Nurten YILDIZ 013
Yayın tarihi 13/12/2016
Yorum Yap Yorumları Oku
Facebookta paylaş Twitterda Paylaş